29 kwietnia 2012

A jednak się nie kręci jak się dokręci

Wiadomości z układu słonecznego poprowadzi dla państwa Robert Sheckley.
Na Wenus kolejny śmiałek został właśnie milionerem. Co prawda łatwiej jest trafić w kosmolotka niż na złoże złotytu, ale za to o wiele nudniej. Nic nie spróbuje cię zjeść, nie masz szansy umrzeć z pragnienia ani z wycieńczenia, żaden robot nie poda ci pomocnego wysięgnika. Nie masz też najmniejszych szans na Superdrinka Poszukiwaczy siedząc z kuponem w ręku.
REKLAMA
Zakończ z gotówką kłopoty, leć na Wenus po złotyt.
Międzyplanetarnymi liniami latanie jest zdrowe i tanie.
I PO REKLAMIE
Niestety jedna z rozumnych ras jest chyba skazana na wymarcie. Z powodu przekonań jednostki i różnic światopoglądowych u przywódców. Chyba, że jednostka zmieni pod wpływem ostrych i ciężkich argumentów swoje przekonania. Ponoć tylko krowa ich nie zmienia. O czym przekonały się dziewczyny i Nugent Miller.
REKLAMA
Żadna laska cie nie omija
gdy masz długiego i twardego kija
I PO REKLAMIE
Z ostatniej chwili. Dzięki ludzkiej pomysłowości oraz niechęci do dzielenia się najintymniejszymi myślami udaremniono kolejną próbę inwazji na naszą błękitną planetę. Jest to jasny sygnał dla ziemskich służb sanitarnych, że trzeba zaostrzyć kontrole powracających wypraw badawczych z innych planet. Następne spotkanie umysłów może się skończyć znacznie gorzej.
REKLAMA
To co od nas otrzymasz w darze
każdego UFO-ka po ścianach rozmaże
MAGNUM MAGNUM MAGNUM
I PO REKLAMIE
Ludzka dusza waży całe dwadzieścia jeden gramów, zaś osobowość jest znacznie lżejsza. Jako, że ciało waży przeciętnie jakieś siedemdziesiąt kilogramów (nie dotyczy Amerykanów) może warto się go pozbyć podczas gwałtownej i szybkiej ucieczki, ratując tylko osobowość. Potencjał możliwości jest znacznie większy. Problemy jednak mogą wyniknąć z powodu, słabości i wadliwości sprzętu, ale dla chcącego i szybko myślącego, to żaden problem. A czasami pomaga przypadek nawet jak zdarzy się amnezji wypadek.
REKLAMA
Jeśli chcesz by cię dobrze zapamiętano, odświeżaj pamięć co rano.
I PO REKLAMIE
Rozgrywki szachowe, w trójwymiarowych szachach kosmicznych, pomiędzy komputerami najnowszej generacji stały się wyjątkowo jałowe. Przez ostatni rok nasza flota i flota atakująca, co prawda, wykonała kilka ruchów ale do zakończenia partii było jeszcze bardzo daleko. Pewnie trwałoby to jeszcze spory kawał czasu, gdyby jakiś człowiek nie dorwał się do sterowania ręcznego. Ciekawe jakie będzie rozstrzygnięcie. Warto się też zastanowić czy należy pokładać takie zaufanie w tych komputerach.
REKLAMA
I ty zostań bohaterem w swoim domu.
Nowa gra planszowa dla całej rodziny "Trata tata dajmy im Szewskiego Mata"
I PO REKLAMIE
Coraz cięższe czasy przychodzą dla pionierów. Ciasno się robi w tym naszym starym układzie. Mowa oczywiście o układzie słonecznym. Poziom życia ciągle się podnosi i to nie tylko w centrum ale i na rubieżach. Gdzie jeszcze można w pocie czoła ręcznie i nożnie (czasem trzeba dać dobrego kopa) sterować robotami, albo własnoręcznie zaprogramować domowego kucharza. Gdzie człowiek może w spokoju rozejrzeć się nie widząc reklam. Ja nie wiem. Ale trzeba szukać.
REKLAMA
Słoneczka firmy "Ciemność widzę" świecą najdłużej.
125% dłuższe świecenie niż standardowe wodorowo-helowe słońca tradycyjne.
Przed rozpaleniem prosimy przeczytać instrukcję, niewprawne posługiwanie się słońcem może prowadzić do śmierci albo jeszcze czegoś gorszego.
I PO REKLAMIE
INFORMACJE SPONSOROWANE
Szyjemy ubrania na każdą miarę. Jeśli twój koszmar senny paraduje nago dzwoń, my już mu skroimy garniturek. Dla nas nie ma zastoju w interesach. Zlecenia ekspresowe załatwiamy do trzech dni. Dostawa gratis.
DALSZY CIĄG WIADOMOŚCI
Do czego może doprowadzić postawa aspołeczna przekonał się jeden z naszych obywateli, kiedy został nareszcie sam (na sam z androidem). Oglądaj nasze wydanie specjalne "Zawsze po dwudziestej ósmej".
REKLAMA
Robota, bez robota, to partanina, a nie robota.
Cybertronic najlepsze roboty domowe.
I PO REKLAMIE
Okazało się, że grupa trzymająca władzę ma trochę dziurawe ręce. Ktoś od dłuższego czasu podbierał jej co smaczniejsze kąski. A jak wiemy, niektóre grupy zawodowe nie lubią się dzielić. Działania nielegalnej grupy zostały zlikwidowane. Ukrócono przy okazji pogłoski o wynalezieniu eliksiru na nieśmiertelność i silnika na wodę. Twórcy teorii spiskowych mają się nadal jednak całkiem dobrze.
REKLAMA
Ricol, Ricol, Ricol!!
Wieczność za friko.
I PO REKLAMIE
Okazuje się, że nawet naturalne leki mają bardzo poważne skutki uboczne. Przekonał się o tym asystent znakomitego profesora antropologii. Można z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to było niezłe ziółko.
REKLAMA
Najnowsza opowieść Zamiatacz z Loray o życiu dzikich na innych planetach nie schodzi z list bestsellerów. Tylko u nas z 10% rabatem.
I PO REKLAMIE
INFORMACJE SPONSOROWANE
Marzy ci się wyprawa w dzikie i niezbadane ostępy. Zwłaszcza dla żony i teściowej. Skorzystaj z usług naszego biura podróży. Wyprawa z pilotem i tłumaczem do plemienia łowców głów. Pilot i tłumacz należą do plemienia :)
REKLAMA
Specjalna ekspozycja w Muzeum Biologii Naturalnej. Z naszym kuponem zapłacisz tylko 50% ceny biletu.
I PO REKLAMIE
Na zakończenie wiadomości prosimy o ocenę dzisiejszych wiadomości w dziesięciostopniowej skali gdzie jeden to dno, a dziesięć to po prostu bomba np. 7/10. Bardzo dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne wiadomości już wkrótce.

Robert Sheckley "Odłamki kosmosu" tyt.org. "Shards of Space" Wydawca Wydawnictwo ALKAZAR Sp.z o.o. 1993

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze komentarze, to fajnie wiedzieć, że ktoś (poza mną) z tego korzysta.