4 lipca 2012

Wiadomości z kraju i wszechświata

To wcale nie nasze rakiety z głowicami nuklearnymi latały po kosmosie, to były balony atmosferyczne. I nie, żadnego z tych balonów nie znaleźli i nie rozbroili nasi sąsiedzi ze wschodu. Przecież w kosmosie nie ma broni masowego rażenia, to tylko wroga propaganda, chcąca nas zdyskredytować w oczach opinii społecznej. Z tych też powodów nie miało miejsca głoszenie akcji Broken Arrow jak zapewnił nas Stefan Kot rzecznik prasowy naszych dzielnych sił kosmicznych.


Nieprawdą jest też, że z powodu zachłanności i chciwości doszło do katastrofy na jednej z badanych planet. Nie ma też krzty prawdy w doniesieniach o odkryciu na owej planecie zwierząt zdolnych do wytwarzania pereł wielkości kurzych jaj.
-Pani Basiu czy wyczarterowała mi już pani ten stateczek na Glorie. To świetnie, pilotem jest pan Stefan Kot. Co !! jesteśmy jeszcze na wizji ! UPS !
Kompletną mistyfikacją okazał się pamiętnik bandyty, który niedawno próbował porwać kosmolot. Kłamliwe informacje jakie opublikowano, że do tego porwania zmusiły go działania naszych tajnych służb, zmusiły władze do wydania zakazu publikacji reszty tego paszkwilu. Nieprawdą jest natomiast, że zlikwidowano wydawnictwo, które to wydało. Spowodował to odpływ czytelników, zniesmaczonych tym oszustwem. I to jest jedyny powód zniknięcia wydawnictwa z rynku. I dobrze trzeba uciec od jadowitych węży, które w taki sposób próbują sączyć truciznę do naszych umysłów. Sprawę zbadał dla państwa Andrzej Majchrzak.
 Boziu co za bzdura, tego to by chyba nawet Maciej Makowski nie wymyślił. Transfer sztucznej inteligencji do ciała człowieka. Co to jest, sezon ogórkowy. To dzielny komandor Ray uratował jedynego ocalałego rozbitka z kosmolotu pasażerskiego, a nie szalony komputer pokładowy zamknięty w jego ciele. Co zresztą zaraz sam nam potwierdzi. Jak to nie? Bipa tylko zero-jedynkowo. Zaraz mi jeszcze powiecie, że jak się go zamknie w obwód z telewizorem to wyświetla obrazki. CO ?!
Nareszcie radosne wiadomości. Na kontynencie afrykańskim, po wielkim kryzysie odradza się cywilizacja. Co z tego, że powoli. Krakowa też nie zbudowano w jeden dzień. Dzięki nowo sformowanym oddziałom, i użyciu zaawansowanej broni dalekiego zasięgu, nawiązano łączność pomiędzy plemionami. Znowu mozliwy jest dialog przez rzekę.
Źle się dzieje w państwie, oczywiście w państwie duńskim. Nieodpowiedzialna trupa aktorska wystawiająca archaiczną sztukę niejakiego Szekspira, mogła spowodować nieodwracalne zmiany w psychice, poszkodowanej w wypadku samochodowym, obywatelce naszego wspaniałego państwa. Jej męża cudem udało się uratować naszym dzielnym psychologom. Taki teatr jest złem i takim przedstawieniom mówimy stanowcze NIE.
Pragniemy stanowczo zdementować pojawiające się tu i ówdzie plotki, jakoby nasze wspaniałe państwo eksperymentowało na obywatelach. Na dokładkę wykorzystując do tego biedę czy strach przed śmiercią. Nie wyciągamy mózgów i nie podłączmy ich do komputerów. Transfer jaźni jest wyssaną z palca kalumnią, a niejaki Edmund Wnuk-Lipiński odpowiedzialny za nią, jest już poszukiwany.
 Nie ma żadnych dowodów, że w dziwną epidemię amnezji, jaka wybuchła w wypoczynkowej miejscowości nadmorskiej, zamieszane były "istoty z kosmosu". Raczej stawialibyśmy na brak umiaru w stosowaniu używek i używaniu życia. Mogło to być też spowodowane nietypowo przechodzonym zapaleniem opon mózgowych. Wszystkie ofiary tego schorzenia są pod ochroną. A sprawę na bieżąco śledzi dla państwa nasz wysłannik Andrzej Zimniak.
   
Nieustająco zapraszamy do komentowania i oceniania naszego dziennika w skali dziesięciostopniowej np. 7/10. Pozwoli to nam na lepsze dopasowanie wiadomości do państwa preferencji. Z góry dziękujemy.                                                                                                                                                                   "Spotkanie w przestworzach 6 antologia młodych" Wybór i opracowanie: Elżbieta Solak i Andrzej Wójcik Wydawca Krajowa Agencja Wydawnicza 1989

2 komentarze:

  1. Mam zamiar przeczytać. dzięki!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To ja dziękuję. Mam nadzieje, że się nie zawiedziesz :)

      Usuń

Dziękuję za Wasze komentarze, to fajnie wiedzieć, że ktoś (poza mną) z tego korzysta.