21 stycznia 2014

Spis cudzołożnic

I znowu tak lekko was nabrałem. Nie będzie to post o żadnym ze Stuhrów. Ale będzie o seksie i o cudzołożeniu i to wręcz i wnóż w kosmicznym rozmiarze.

Seks większości gatunków służy prokreacji. Samce, tylko jednego gatunku, wykorzystują go jednak do chełpienia się podbojami i niemożliwymi możliwościami, zaś samicom służy do wstydzenia się, że skorzystały z nadarzającej się okazji. Kilku procentom do sprawiania sobie nawzajem przyjemności, a nielicznym do stworzenia potomka. Sama czynność mimo mnogości pozycji w jakich można to robić, sprowadza się głównie do miziania, pieszczot, pocałunków i ruchów frykcyjnych. Nieważne czy to będzie na jeźdźca, na misjonarza, 69 (choć tu raczej więcej miziania niż ruchów wiadomych), czy na rodeo (tu natomiast głównie i gwałtownie ruchy wspominane), czy też na słonia lub na leśnika, wiadomy jest rezultat, choć czasem zaskakujący skutek (nie dotyczy 69 i czasami na leśnika)  Pisze się o tym (i robi też) delikatnie, nobliwie, żartobliwie, poetycko, lirycznie, realnie lub brutalnie. Można mnożyć kąty, dodawać zabawki i przystawki, szokować lokacjami ale nic nowego wymyślić się właściwie nie da. A może da? Wystarczy umysł człowieka, z uczuciami i odczuciami wsadzić w ciało obcego, tylko jak to zrobić?

Otóż aura Kirliana, to kompletny zapis ludzkiej "duszy". Co najlepsze, można ją teleportować na znacznie większe odległości i za znacznie niższą cenę niż materię (tu się to nazywa matermisją, a matermisja aury Kirliana: transferem). Aura zajmuje najbliższe puste ciało, pozbawione aury Kiliana, nieważne czy to specjalnie do tego celu wyhodowanych nosicieli, czy jej brak spowodowany jest naglą śmiercią dotychczasowego właściciela  i je animuje. A co jest najfajniejszym i najszybszym sposobem na zapoznanie się, jak nie uprawianie seksu. Płciowo, bezpłciowo, trójpłciowo, koliście, płynnie i melodyjnie. Choć czasem dość niespodziewanie dla pozostałych uczestniczących.

W tle, walka o przetrwanie całej galaktyki. Pałacowe intrygi, nowe przyjaźnie, obce cywilizacje. Poszukiwanie artefaktów pradawnej rasy Starożytnych. Wszystko, na dokładkę, przenika tajemnica Tarota, który okazuje się pozostałością po Starożytnych właśnie. Jest również intryga kryminalna w stylu "Dziesięciu murzynków". Są walki na lasery, włócznie, brony i inne wszelakie narzędzia mordu. Świetnie nakreślone postacie i to tak jakby mimochodem. Cały czas coś się dzieje, nawet w czasie wypoczynku głównego bohatera. Naprawdę ciężko się oderwać. I to wszystko na niecałych trzystu stronach.

Pierwszy i niestety jedyny wydany w Polsce, tom cyklu Cluster, który to cykl jest kontynuacją powieści "Tarot". Na szczęście, można go przeczytać jako osobną książkę, nie ma żadnych odniesień do owej powieści, a i zakończenie nie pozostawia niedosytu, że nie poznamy dalszych przygód. Jak przeczytacie to się przekonacie. Ja polecam, 7/10 daję i kropkę stawiam.

Piers Anthony "Sfery" tyt. org. "Cluster" Wydawca Wydawnictwa "ALFA" 1990

5 komentarzy:

 1. Zapowiada się dość intrygująco, choć nie jestem do końca przekonana, że te wojny laserowe dla mnie ;p
  Wybaczcie wszyscy zwolennicy Gwiezdnych Wojen, czy jak im tam, ale mnie nie kręcą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat laserem strzelają w jednym rozdziale i to pod sam koniec, bez przesady.
   Nie wiem ile masz lat i pytać nie będę, ale jakby obejrzała je 30 lat temu, to pewnie byłabyś fanką :)

   Usuń
  2. Ach widzisz, nie najmłodsza już jestem i to bardzo nie ;) tyle, że kiedy Gwiezdne Wojny były nowością i dziełem mnie zachwycały tylko bardzo mroczne i ciężkie horrory, a na sci-fi patrzyłam dość krzywym okiem.
   I jeśli piszesz, że tylko w jednym strzelają, to może się skuszę, bo jakoś tak Ci wierzę w ciemno ^^ a 7/10 to już całkiem nieźle.

   PS. Przepraszam za zamieszanie komentarzowym, ale zamiast Ci odpowiedzieć tutaj, to jako nowy komentarz wrzuciłam, nieogar, ale dla wytłumaczenia dodam, że po ciężkim dniu w pracy jestem ;)

   Usuń
  3. W jednym i to w samym finale. W ciemno nie warto, lepiej przeczytać i to przy świetle :)

   Nic się nie stało, już posprzątałem :-D

   Usuń
 2. Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za bałaganiarstwo ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze komentarze, to fajnie wiedzieć, że ktoś (poza mną) z tego korzysta.